Regały loftowe, czyli regały metalowe do biura

pozycjonowanie stron internetowych Lublin

Regały loftowe, czyli regały metalowe do salonu bądź biura są obecnie niezwykle popularnym elementem w aranżacjach pokoi dziennych. Jak łatwo zauważyć, na przestrzeni lat moda na urządzanie salonów mocno się zmieniła. Jeszcze do niedawna regał kojarzył się wyłącznie z potężną, ciężką i zasłaniającą całą ścianę meblościanką. Dziś patrzymy na ten mebel zupełnie inaczej. Nowoczesne regały to przede wszystkim tak zwane regały ażurowe, nie posiadające tylnej ściany. Wciąż są jednak niezwykle funkcjonalne, a ich prosta forma sprawia, że są w stanie wkomponować się w każde wnętrze, niezależnie od danego stylu. Skąd wzięły się regały loftowe i dlaczego są od wielu sezonów tak popularne?

Regały loftowe — metalowe meble z duszą

Charakterystyka mebli i regałów loftowych mówi nam o tym, że są to meble o prostej i oszczędnej formie, najlepiej wykonane z metalu. Dlaczego? Ponieważ meble i regały industrialne wywodzą się z czasów recesji, jaka panowała w latach 50 XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Opuszczone hale i fabryki stały się miejscem spotkań, a z czasem pracowniami i domami dla młodych artystów. Chcąc zaaranżować jakkolwiek puste, ogromne przestrzenie, znoszono tam wszystko, co umożliwiało normalne funkcjonowanie. Oświetlenie były to najczęściej po prostu zwisające ze ścian kable z żarówką, bez kloszy. Ozdób nie było tam wcale, natomiast meble były to najczęściej, proste metalowe konstrukcje. Pierwotny styl industrialny ewoulował na przestrzeni lat, stając się najpopularniejszym stylem wnętrzarskim, wykorzystywanym często w nowoczesnych apartamentach. Nieco unowocześnione formy, wciąż jednak mocno przypominają o tym, gdzie i w jakim momencie narodził się industrializm. Wśród mebli loftowych mamy dziś do wyboru regały w stylu loft, stoliki kawowe, oświetlenie, czy nawet mocno minimalistyczne meble wypoczynkowe. Świetnie sprawdzą się w wielu aranżacjach, przede wszystkim w salonie.

Regały industrialne w biurze

Każdy kto kocha wnętrzarskie trendy, wie, że aby ciekawe urządzić przestrzeń, należy się nimi umiejętnie bawić. Loftowe regały industrialne w salonie to świetny pomysł na ciekawą aranżację, niezależnie od tego, w jakim stylu urządzony jest nasz pokój dzienny. Regał loftowy, taki jak regał geometryczny Bautista sprawdzi się w każdym nowoczesnym biurze, nawet tym w stylu glamour. Nie tylko świetnie wygląda, ale ma również bardzo szerokie zastosowanie, na przykład jako regał na książki z uwagi na dużą pojemność. Możemy ustawić go pod ścianą lub na środku salonu, wydzielając poszczególne strefy.