Psychoterapia

psychoterapia - wizyta u psychologa lekiem na skuteczne prowadzenie firmy

Twój świat legł w gruzach po utracie bliskiej Ci osoby? Brakuje Ci sił do wstania z łóżka, a problem zdaje się z dnia na dzień pogłębiać? Podejrzewasz, że możesz mieć depresję, a może zmagasz się z jakąś traumą od dzieciństwa, która nie pozwala Ci w pełni cieszyć się z życia? W takich i innych sytuacjach często jedynym rozwiązaniem jest wizyta w gabinecie psychoterapii. To właśnie tam czekają na Ciebie wysoce wykwalifikowani psychologowie z bogatym bagażem doświadczeń, gotowi pomóc Ci z każdym problemem.

Decyzja o podjęciu leczenia w gabinecie psychoterapii to pierwszy krok do Twojego zwycięstwa nad ciążącym Ci ciężarem, który przeszkadza nie tylko Tobie, ale i bliskim Ci osobom. Rodzina, ale i przyjaciele widzą jak cierpisz, a to niestety w dużej mierze odciska piętno na Waszych relacjach, które zdają się tylko pogarszać.

Niezależnie od tego w jakim jesteś wieku masz prawo do uzyskania pomocy. W gabinecie czekają na Cebie psychologowie dziecięcy, młodzieżowi oraz dla osób dorosłych, dla których nie ma sytuacji bez wyjścia.

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa?

Żyjemy w czasach, w których wizyta u psychologa przestała być źle odbierana przez społeczeństwo, a to z powodu, iż coraz więcej osób zaczęło korzystać z sesji terapeutycznych. Wszystko za sprawą rosnących problemów, pogłębiającej i szerzącej się depresji, traum i wielu innych życiowych niepowodzeń. Wówczas to właśnie przyznanie się przed samym sobą, że mamy problem jest pierwszym, kluczowym krokiem w podjęciu decyzji o leczeniu.

psychoterapia - wizyta u psychologa lekiem na skuteczne prowadzenie firmy
fot. pixabay.com | cc0 – psychoterapia może pomóc również w biznesie

Rozmowa, którą podejmuje na pierwszej wizycie psycholog, psychoterapeuta, często okazuje się zbawienna. To właśnie wtedy zostaje ustalony sposób leczenia, terminy wizyt oraz przede wszystkim cele, które na pozór niemożliwe do zrealizowania z czasem stają się realne.

Bardzo wiele osób boi się otworzyć przed obcym im człowiekiem i mówić o rzeczach, które powodują, iż ich życie nie ma sensu. Z tego też powodu psychologowie pracujący w gabinecie psychoterapii dbają szczególnie o panującą tam atmosferę. Niezwykle ważne jest poczucie bezpieczeństwa każdego z pacjentów, a także budowanie wzajemnego zaufania między psychologiem, a osobą odbywającą sesję. Brak jakiejkolwiek oceny oraz 100 % akceptacja Twojej osoby to dla nas fundament wspólnej i udanej relacji.

Twoja terapia w gabinecie ma jeden cel: przynieść Ci ulgę i zrzucić ciężar, który nie pozwala Ci cieszyć się życiem oraz psuje Twoje relacje z osobami, które kochasz.

Jaki jest koszt wizyty u psychologa?

Koszt jednej wizyty u psychologa to bardzo zróżnicowana kwota, a wszystko za sprawą renomy gabinetu psychoterapii oraz kwalifikacji osoby prowadzącej terapie. Ceny jednego spotkania wahają się już od 80 do 150 zł, a ich ilość zostaje określona po pierwszej sesji. Długość leczenia będzie zależeć bowiem od rodzaju problemu aczkolwiek czasami aby nam pomóc wystarczy zaledwie kilka wizyt. W cięższych przypadkach może to potrwać niestety nawet kilka lat.

Źródła: