Jaki program do faktur wybrać?

Jeszcze przed rozpoczęciem działalności gospodarczej – powinniśmy zastanowić się jakiego programu użyjemy do wystawiania naszych rachunków lub faktur. Te możemy wystawiać odręcznie, jednak w dobie powszechnej komputeryzacji i połączonych ze sobą baz danych przedsiębiorców warto wyposażyć się w stosowny program do faktur.

Obecnie, coraz popularniejsze stają się programy do wystawiania faktur online – działające w tzw. chmurze. Oprogramowanie takie nie wymaga instalacji na naszym komputerze, a do działania wystarcza przeglądarka internetowa. Sprawia, to że do naszych dokumentów mamy po zalogowaniu dostęp niemal z każdego urządzenia z dostępem do internetu zaczynając od komputera, przez telefon, tablet, a w skrajnych przypadkach na telewizorze wyposażonym w przeglądarkę www kończąc.

Program do faktur on-line, to wygoda i oszczędność czasu

Niesamowita wygoda i oszczędność czasu przy wystawianiu faktury. Aplikacje automatycznie zaciągają dane Twojego kontrahenta z CEIDG już po wpisaniu numeru NIP. Unikasz pomyłek i nie musisz prosić klienta o pełne dane – wystarczy NIP i już masz gotową fakturę sprzedażową. Dokument możesz wysłać do klienta na adres jego poczty elektronicznej bezpośrednio z aplikacji, zapisać w pdf i w końcu wydrukować.

Programy do faktur on-line pozwalają generować wiele ciekawych raportów np. dynamika sprzedaży w ujęciu miesięcznym i rocznym – jeden rzut oka i już wiesz jak kształtuje się sprzedaż firmy na przestrzeni czasu. Wiesz w którym miejscu jesteś, czy firma się rozwija, czy cofa pod kątem finansowym. Oczywiście bardziej zaawansowani analitycy i tak skorzystają z arkusza kalkulacyjnego, jednak dla wielu szczególnie mniejszych przedsiębiorców taka analiza może się okazać przydatnym gadżetem.

jaki program do faktur on-line wybrać?

fot. pixabay.com | cc0 | rawpixel – programy do faktur online są niesamowicie wygodne

Programy do wystawiania faktur online – ceny

Ceny aplikacji do wystawiania faktur online kształtują się różnie poczynając od darmowych pozwalających na wystawienie np. 3, 5, czy 10 dokumentów miesięcznie bez opłat. W aplikacji ifirma.pl z której obecnie korzystam płacę 123 zł za roczny dostęp do programu fakturującego bez limitów faktur.

Program ten bardzo mi odpowiada i w szybki sposób pozwala wystawiać dokumenty, które dodatkowo wzbogaciłem logo mojej firmy. Za tak niewielką kwotę dostajemy w pełni wartościowy program do faktur online, który z powodzeniem sprawdzi się w większości biznesów.

zobacz również: