Prawo Jazdy – jak wygląda kurs i egzamin na prawko

ubezpieczenie AC samochodu - autocasco

Prawo Jazdy – jak wygląda kurs i egzamin na prawko? Prawo Jazdy – dokument uprawniający się do poruszania po drogach publicznych na całym świecie. Trudno dziś wyobrazić sobie funkcjonowanie bez tego kawałka plastiku. Jak zdobyć prawo jazdy i jak przebrnąć przez gąszcz formalności, które czekają każdego przyszłego kierowcę? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak wygląda kurs i egzamin na prawo jazdy.

Kurs na Prawo Jazdy

Po pierwsze, aby stać się posiadaczem Prawa Jazdy, należy przejść przez ścieżkę edukacyjną. Właściwa dla siebie Szkołę Jazdy znajdziesz bez trudu w niemal każdym mieście. Możesz się przy jej wyborze kierować poleceniami lub opiniami z internetu. Dobra Szkoła Nauki Jazdy, to opracowany system szkolenia kierowców często gwarantujący wyższą zdawalność na egzaminie końcowym.

Kurs Prawa Jazdy, to kilkadziesiąt godzin szkoleń praktycznych z wiedzy o przepisach o ruchu drogowym oraz lekcje praktyczne. Praktyka polega tu na właściwej już nauce jazdy samochodem z instruktorem na fotelu pasażera.

ubezpieczenie AC samochodu - autocasco

Dzięki kursowi na Prawo Jazdy pod okiem instruktora opanujesz prowadzenie samochodu w różnych sytuacjach. Nauczysz się ruszać z miejsca, parkować oraz poruszać po terenach zarówno miejskich jak i tych mniej zaludnionych. Wprawny instruktor wyłapie i skoryguje Twoje błędy, a przede wszystkim zwróci uwagę na niewłaściwe zachowania na drodze.

Zanim jednak wyruszysz na drogę – musisz przebrnąć przez kilkadziesiąt godzin lekcyjnych na których nauczysz się podstaw teoretycznych. Opanujesz znaki drogowe i przepisy ruchu drogowego. Musisz mieć je wszystkie w małym palcu, gdyż po zdaniu egzaminu – będą Ci one niezbędne do prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych.

Egzamin na Prawo Jazdy

Po przejściu przez okres edukacji – czeka Cię Państwowy Egzamin na Prawo Jazdy. Odbywa się on w tzw. WORD`ach, a więc w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Egzamin podzielony jest na dwie części – teoretyczną i praktyczną.

Teorie zdajesz przeprowadzając test ze zdobytej na kursie wiedzy o ruchu drogowym. Składa się on z kilkudziesięciu pytań uzupełnionych obrazkami i filmami. Część praktyczna, to egzamin na placu manewrowym gdzie egzaminator sprawdza Twoje umiejętności poruszania się po wąskich ścieżkach i miejscach parkingowych. W drugiej części – wyjeżdżasz autem na miasto, gdzie w praktyce weryfikowana jest Twoja znajomość przepisów o ruchu drogowym i umiejętność prowadzenia samochodu w ruchu miejskim.

Jeśli prawidłowo zaliczysz wszystkie postawione przed Tobą zadania – w ciągu kilku najbliższych tygodni będziesz mógł się cieszyć swoim własnym Prawem Jazdy. Pamiętaj tylko o bezpieczeństwie! Nie wariuj na drodze zaraz po odebraniu „papierka”

źródła:

http://lubelskajazda.pl – szkoła jazdy w Lublinie