Oprawa obrazów

oprawa obrazów w Lublinie

Kto z nas nie chciałby mieć w swoim gabinecie stylowego, ręcznie malowanego i pięknie oprawionego obrazu na ścianie? Oprawa obrazów, to usługa dzięki której możliwe jest odzianie w ramę niemal dowolnego rodzaju dzieła. Bez większego znaczenia jest to, czy chcemy oprawić obraz olejny, akwarelowy, czy obraz wykonany dowolną inną techniką. Możemy przyodziać w ramę nawet plakat lub zdjęcie.

Obecnie na rynku istnieje szeroki wybór opraw. Możemy wybierać między ramami wykonanymi z drewna, aluminium i innych sztucznych materiałów. Do dyspozycji producenci oddają nam szerokie spektrum kolorów i wzorów ramek. Całość może być również przykryta szkłem lub plexi.

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości drewna lub materiałów do produkcji ram – tak oprawione obrazy prezentują się wyśmienicie na każdej ścianie. Bez względu na to jaki rodzaj utworu zostanie poddany oprawianiu – dobrze dobrana do dzieła rama doda charakteru i podkreśli wyjątkowość i atrakcyjność obrazka. 

Aby oprawić obraz w ramę – należy skorzystać z oferty wyspecjalizowanych w tym fachu firm. Bez problemu można znaleźć je w niemal każdym większym mieście. Często „oprawiacze obrazów” działają w zaciszu prowadząc przy okazji inne rodzaje powiązanych z fachem biznesów. Szukaj więc ich w takich branżach jak sklepy plastyczne z artykułami plastycznymi, galerie obrazów i księgarnie artystyczne.

oprawa obrazów w Lublinie
fot. ramy służące do oprawy obrazów.

Jak znaleźć firmę, która świadczy usługę oprawiania dzieł artystycznych?

Znalezienie odpowiedniej osoby, firmy lub pracowni artystycznej świadczącej usługę oprawiania utworów stworzonych przez malarzy i innych artystów nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy posiłkować się internetową wyszukiwarką lub odpowiednimi katalogami branżowymi. Wklep w wyszukiwarkę, której używasz np. oprawa obrazów Lublin, a natychmiast otrzymasz wyniki z listą firm i pracowni, które świadczą usługę oprawy w Twoim mieście – w tym przypadku w Lublinie. Wybierając firmę warto wcześniej posiłkować się jej opiniami np. na wizytówce Google lub w portalach społecznościowych. Dzięki temu zweryfikujemy, czy aby na pewno trafiamy na osobę rzetelnie wykonującą usługę oprawy obrazu.

Jeśli masz problem ze znalezieniem usługi oprawiania obrazów w swoim mieście – sprawdź, czy takiej usługi nie oferuje np. drukarnia. Jeśli w dalszym ciągu masz problem – skorzystaj z usług oprawy przez Internet.

Oprawianie obrazów
fot. ramki dekoracyjne

Ile kosztuje oprawa obrazów?

Oprawa obrazów, a w zasadzie jej cena uzależniona jest od kilku czynników. Na wartość usługi wpłynie przede wszystkim wielkość samego obrazu jak i materiał z którego będzie wykonana rama. W domyślnie – lite drewno będzie kosztować odpowiednio więcej niż sztuczne aluminium. Jeśli rama posiadać ma elementy ozdobne – to również wpłynie na koszt całościowy koszt oprawy. Cała usługa nie zajmuje dużo czasu, chyba że rama wykonywana jest na specjalne zamówienie.

Na co zwrócić uwagę przy oprawie?

Oprawiając obraz lub inne dzieło artystyczne należy pamiętać, aby dobrać odpowiednią ramę do formy utworu. Drewniana rama zastosowana na plakacie z całą pewnością nie będzie prezentować się dobrze. Tu zdecydowanie lepszym wyborem byłaby ramka metalowa, aluminiowa, antyrama, lub po prostu szyba plexi. Podobnie w drugą stronę – systemy i konstrukcje aluminiowe nie będą wyglądać dobrze na obrazie ręcznie malowanym na płótnie.

Odpowiedni dobór materiałów można jednak powierzyć specjaliście, który już po pierwszym spojrzeniu na obraz, plakat lub zdjęcie – będzie potrafił dobrać do niego najlepszą formę oprawy.

artykuł we współpracy z:

  • LATER – sklep plastyczny