Maszyny do aplikacji piany PUR

budowa domu w Lublinie - MMBUJAK

​Maszyny do aplikacji piany PUR oraz pistolety do natrysku to sprzęt umożliwiający izolację budynków wykorzystując materiał, jakim jest piana poliuretanowa.

Ta stosunkowa nowość na polskim rynku to sposób na trwałą i skuteczną izolację termiczną ścian zewnętrznych, fundamentów, stropów, dachów, poddaszy, czy budynków przemysłowych i inwentarskich. To również sposób na szybką izolację, ponieważ ocieplenie 100mkw poddasza to dla przykładu zaledwie kilka godzin pracy fachowców. Maszyny do aplikacji piany PUR wyposażone w profesjonalne pistolety to również gwarancja najwyższej jakości izolacji. Czy mają wpływ na cenę i ile kosztuje ocieplenie poddasza pianą PUR?

Składowe ceny za izolację poddasza pianką PUR

Pianka PUR, czyli pianka poliuretanowa szturmem zdobywa rynek termoizolacji w Polsce. Jak do każdej nowości również do poliuretanu niektórzy podchodzą z dużą rezerwą, nie widząc z jak dobrym materiałem mają do czynienia. Pianka PUR świetnie nadaje się zarówno do izolacji z zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Należy wybrać jedynie odpowiedni rodzaj poliuretanu. Pianka wyróżnia się świetną termoizolacją, zabezpiecza przed hałasami, jest paroprzepuszczalna oraz nie lubią jej szkodniki, czy pleśnie i grzyby. Jest jednak jedno ale — izolacja pianką jest nieco droższa niż standardowe rozwiązania. Warto jednak zainwestować w najlepszej jakości trwałą i solidną izolację, pamiętając, że pianka PUR to materiał, który dosłownie wciska się w każdą szczelinę.

Ocieplanie pianką poliuretanową ma inne składowe ceny niż ocieplanie na przykład wełną. Wpływ na taki stan rzeczy mają sprzęt, czyli maszyny do aplikacji piany PUR oraz koszt materiału. Cena za samą robociznę będzie natomiast mniejsza niż w przypadku wełny, ponieważ standardowe poddasze w domu jednorodzinnym to zaledwie kilka godzin pracy fachowców. Ma ona jednak również znaczący wpływ na ostateczną cenę. Chcąc dowiedzieć się, jaki będzie koszt naszego zlecenia, należy zaprosić wykonawców, by ocenili poziom trudności izolacji. Im prostsza konstrukcja, tym będzie łatwiej i taniej. Skomplikowane konstrukcje dachów to więcej pracy zatem cena może wzrosnąć.

budowa domu w Lublinie
fot. Budowa domu jednorodzinnego. fot. pixabay.com | CC0

Wykonując izolację pianką PUR, płacimy zatem najwięcej za koszt materiału i sprzętu, czyli maszyny do aplikacji piany PUR. Sama robocizna to także wcale niełatwe zadanie. Mimo że fachowcy wykonają pracę szybko, nie jest to bezpieczne. Właśnie dlatego osoby wykonujące izolację zawsze ubrane są w specjalne kombinezony ochronne. Piana bowiem zwiększa znacznie swoją objętość, gdy osiada na materiale. Gdyby dostała się do organizmu człowieka stanowiłaby śmiertelne zagrożenie.

Ile kosztują maszyny do natrysku piany PUR?

Ile kosztują agregaty do pianki poliuretanowej? I dlaczego cena ma duże znaczenie dla ostatecznej ceny izolacji? Koszt maszyny do aplikacji pianki to około 100000zł. Nie jest to zatem zakup dla amatora domowych wyzwań. Poza samą maszyną dochodzą jeszcze pozostałe akcesoria oraz kombinezony ochronne dla pracowników. Sprzęt musi być niewątpliwie dobrej jakości ze względu na to, że to wykonawca bierze odpowiedzialność za wytworzony materiał i trwałość wykonanej izolacji. Wybierając sprawdzoną ekipę, możemy mieć pewność najwyższej jakości izolacji.