Księgowość on-line, czy stacjonarna?

nauka angielskiego lublin

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się dużo ofert biur rachunkowych online. Księgowa internetowa, to nowoczesne rozwiązanie z którego korzystają chętnie w szczególności nowo zakładane firmy, a jednym z elementów decyzyjnych stanowiących o wyborze takiej formy współpracy jest bez wątpienia cena.

Cena księgowej on-line potrafi być naprawdę korzysta. Kwota mniejsza niż 100 zł jest w końcu niewygórowaną stawką. Biorąc pod uwagę, że w średniej wielkości miejscowości zapłacisz za usługi księgowe średnio od 200 do 300 zł – oszczędność, szczególnie na początku prowadzenia firmy może wydawać się spora.

Księgowość on-line, internetowa – czy warto?

Czy warto korzystać z księgowości internetowej? I tak i nie. Wszystko zależy od konkretnych potrzeb, wielkości firmy, ilości dokumentów, pracowników itp. Osobiście lubię spotkać się z księgowym osobiście, pogadać na temat firmy, podatków, ale też spraw codziennych (niebiznesowych). Utrzymanie takiej relacji skutkuje np. nowymi klientami poleconymi przez biuro rachunkowe. Bez wątpienia – nie byłoby to możliwe w przypadku współpracy z księgową on-line.

Dyspozycyjność i zaufanie do biura, to dla mnie sprawa priorytetowa. Bez kontaktu face to face nie zbuduję pełnego zaufania. W tak ważnej sprawie jak podatki mojej firmy muszę widzieć człowieka z którym pracuję i któremu powierzam „opiekę nad firmą”. To coś co w moim przypadku skutecznie eliminuje możliwość nawiązania współpracy on-line.

księgowość on-line czy stacjonarne biuro rachunkowefot. pixabay.com CC0 | FirmBee | Księgowość internetowa, to duża oszczędność czasu

Plusem księgowości internetowej bez wątpienia będzie oszczędność czasu. Dokumenty skanujesz i często przesyłasz przez zintegrowany w aplikację panel. Nie musisz nigdzie jechać, drukować tony dokumentów z faktur generowanych on-line. Rozliczenie kwot należnych zaliczek na podatek otrzymujesz niemal natychmiastowo. Wygoda i wygoda – dodatkowo w atrakcyjnej cenie połączonej niekiedy z aplikacją, programem do wystawiania faktur on-line. Wszystko w jednym. Jeśli więc liczy się dla Ciebie szybkość i jakość obsługi w połączeniu z niższą niż w przypadku stacjonarnych biur ceną – myślę, że warto wypróbować księgowość on-line. Ja jednak zostaje przy tradycyjnym biurze rachunkowym. Wypalony z księgowym fajek, czy krótkie pogaduchy są dla mnie więcej warte niż kilka złotych oszczędności.