Ile kosztuje biuro rachunkowe

Ile kosztuje biuro rachunkowe ?

Ile kosztuje biuro rachunkowe? Koszt usług księgowych zróżnicowany jest w zależności od renomy biura i miejscowości w której się znajduje. Średnia miesięczna stawka jaką przyjdzie Ci zapłacić za usługę rozliczeń Twojej firmy to od 50 do 400 zł za tradycyjną formę księgowości. Przykładowo biuro rachunkowe w Lublinie, to koszt około 150 zł, podczas gdy w oddalonej o 25 km dużo mniejszej Łęcznej już jedyne 100 zł.

Dużo taniej (w odniesieniu do górnej granicy) będzie w przypadku księgowości internetowej, gdzie za kilkadziesiąt złotych dostajemy profesjonalne wsparcie, często nawet z aplikacją on-line do wystawiania faktur i rachunków. To duża wygoda i oszczędność czasu. Jednak nie zawsze załatwi temat konsultacji bezpośredniej w siedzibie doradcy podatkowego. Ta ważna będzie szczególnie przy bardziej zawiłych biznesach.

Księgowość on-line

Księgowość on-line świetnie sprawdzi się natomiast w przypadku osób będących zatrudnionych u pracodawcy w modelu b2b. Przy tzw. samozatrudnieniu, najczęściej wystawisz jedną fakturę sprzedażową, do tego dojdzie kilka kosztowych za paliwo, ewentualnie rata leasingowa. W tym przypadku często rozliczyć możesz się również sam. Nie jest to trudnym zadaniem i nie opłaca Ci się generować dodatkowego kosztu w postaci comiesięcznej płatności za księgową.

Na ceny usług księgowych wpływa również ilość dokumentów (faktur), które przynosić będziesz do rozliczenia, forma prawna (osoba fizyczna, spółka z o.o.) i liczba pracowników, których zatrudniasz a za których deklarację należy sporządzić do ZUS i US. Wszystko to, sprawia że początkowa stawka może wzrosnąć kilkukrotnie, jednak średnio w dalszym ciągu nie przekroczy 250 zł w przypadku jednoosobowych działalności.

Ile kosztuje biuro rachunkowe

fot. pixabay.com | cc0 | stevepb | Ile kosztuje biuro rachunkowe?

Cena nie jest najważniejsza

Wybierając biuro rachunkowe należy kierować się jednak nie ceną, a opinią o biurze i jego doświadczeniem. Warto bowiem zapłacić więcej, a mieć księgową do dyspozycji w razie pilnej potrzeby – szczególnie na początku prowadzenia działalności gospodarczej, gdzie pytań i miejsca na błędy będzie bez wątpienia więcej. Dobre biuro rachunkowe stanowi niejako fundament Twojej firmy i jest warte każdej wydanej złotówki. W tym przypadku nie warto oszczędzać – dobra księgowa pomoże znaleźć oszczędności gdzie indziej.

 

tagi: Ile kosztuje biuro rachunkowe?, księgowość, usługi księgowe