Klimatyzacja w firmie

Klimatyzacja w firmie

Klimatyzacja w firmie, to marzenie wielu przedsiębiorców. Dzięki klimatyzacji pracownicy mogą pracować w komfortowych warunkach. Praca jest bardziej wydajna, gdyż nie myślimy tylko i wyłącznie o tym jak się schłodzić w upalny dzień. Nowoczesne biura niejako w standardzie wyposażone są w klimatyzacje. Gorzej, z budynkami starego typu. Architekt nie przewidział możliwości instalacji klimatyzatorów, gdyż nie były one wówczas łatwo dostępne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zamontować urządzenie. Klima może zacząć chłodzić nasze pomieszczenie w ciągu kilku godzin!

Klimatyzacja do biura

Montaż klimatyzacji w biurze nie jest skomplikowaną sprawą. Najpierw należy uzyskać niezbędne zgody od właściciela budynku tudzież administracji – jeśli lokal nie jest naszą własnością. Zgody będą konieczne, gdyż jednostka klimatyzatora montowana jest najczęściej na elewacji budynku. W zależności od typu biura możemy wybierać między klimatyzacją ścienną lub podsufitową. Ta druga zostaje „zamaskowana” pod sufitem podwieszanym przez co biuro nie straci swoich walorów estetycznych. Klimatyzacja ścienna ma do siebie to, że będzie wystawać ze ściany. Nowoczesne urządzenia są jednak na tyle zgrabne, że taka jednostka nie zaburzy harmonii pomieszczenia.

Montaż klimatyzacji w pomieszczeniu o powierzchni 20-30 m2 wiąże się z wydatkiem rzędu 2000-3000 zł. To nie duży koszt, jeśli weźmiemy pod uwagę korzyści jakie daje klimatyzacja. Co więcej, instalację możemy wrzucić w koszty prowadzenia działalności gospodarczej, a to wpłynie na koszt zakupu urządzenia.

Klimatyzacja w firmie
Jednostki klimatyzacji zamontowane na ścianie budynku. fot. pixabay.com | CC0

Ważny jest serwis klimy

Do prawidłowego działania klimatyzacji niezbędne jest cykliczne wykonywanie przeglądów i serwisów. Serwis klimatyzacji zawiera kompleksowy przegląd techniczny urządzenia. Sprawdzenie połączeń i ciśnień. W miarę potrzeby uzupełniany jest czynnik chłodzący. Wszystko po to, aby nasza klimatyzacja mogła pracować z maksymalną dla siebie wydajnością. Serwis klimatyzacji trwa od kilkudziesięciu minut do kilku godzin w zależności od ilości zainstalowanych urządzeń i nie powinien zakłócić codziennego, normalnego trybu naszej pracy.

Montaż klimatyzacji w firmie ma też jeden plus o którym latem raczej nie myślimy. W chodne dni klima pozwala na dodatkowe ogrzanie powietrza. Tym samym jeśli instalacja grzewcza jest niezbyt wydajna lub w jakimś z pomieszczeń nie ma grzejnika – klimatyzator może być dla firmy zbawienny.

źródła: