Język angielski w biznesie

drukowanie materiałów reklamowych w drukarni

Znajomość języka angielskiego w biznesie jest bardzo ważna. W wielu branżach bez biegłego władania językiem obcym ciężko się przebić, znaleźć wartościowe informacje i nawiązać kluczowe dla firmy kontakty. Na szczęście w naszym kraju system edukacji przygotowuje i uczy nas języka angielskiego już od wieku przedszkolnego. Dzięki  temu wkraczając w dorosłość młody człowiek stoi na lepszej pozycji niż jego rówieśnicy 20 lub 30 lat temu. Można powiedzieć, że w biznesie można się obyć bez znajomości angielskiego. Racja, ale nie każda gałąź działalności da sobie radę. Nawet osoby, które prowadzą biznesy takie jak przedłużanie włosów, fryzjerstwo, czy zakład ślusarski gdzie wydawać by się mogło – angielski nie jest konieczny – przyznają, że biegłe porozumiewanie się w języku brytyjskim pomaga im w nawiązaniu relacji i utrzymaniu klienta. Świetnie sprawdza się, to w większych miastach, gdzie znaczną część społeczeństwa stanowią zagraniczni studenci. Takim miastem jest np. Lublin, gdzie studentów posługujących się językiem angielskim można spotkać na każdym kroku. Każdy z nich potrzebuje skorzystać z usług fryzjerskich, dentysty, a niektórzy bardziej przedsiębiorczy również z usług biura rachunkowego. Świadomie pomijamy takie branże jak sklepy, czy restauracje gdzie posiadanie pracownika władającego biegle językiem angielskim jest w tym przypadku koniecznością.

nauka angielskiego lublin
fot.pixabay.com | cc0| Wiele aplikacji dostępnych jest wyłącznie w języku angielskim

Angielski w firmie pozwala na łatwiejszy rozwój

Wiele firm działających w IT i branży marketingowej nie mogłoby istnieć bez znajomości języka. Wiele materiałów szkoleniowych, dokumentacji i instrukcji, ale i narzędzi dostępnych jest wyłącznie po angielsku. Trudno wyobrazić sobie np. programistę stron internetowych, czy osobę wykonującą pozycjonowanie stron internetowych, która nie zna języka. Taka firma z góry skazana jest może nie na porażkę, ale na pewno na gorszą pozycję na rynku. Język angielski pozwala skutecznie zdobywać wiedzę w tej branży. Oczywiście w wielu przypadkach dostępna jest cała masa wartościowych kursów i szkoleń również w naszym polskim – ojczystym języku, ale można odnieść wrażenie że te dostępne po angielsku są często lepsze, szybciej dostępne i jest ich po prostu więcej.

język angielski w biznesie - kursy angielskiego lublin
fot. pixabay.com | cc0 – angielski w biznesie pozwala na nawiązanie wielu znaczących dla firmy kontaktów. Warto więc zadbać o jego znajomość przez pracowników.

Kursy języka angielskiego

Na szczęście, jeśli nie znasz języka angielskiego – nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadrobić zaległości i wziąć się za jego naukę. Bez problemu dotrzesz do szkoły językowej specjalizującej się w kursach języka angielskiego dla firm i instytucji. Tego rodzaju kursy językowe są stosunkowo tanie i w niedługim czasie mogą przynieść wymierne korzyści. Sama nauka angielskiego jest dosyć prosta i już po kilku tygodniach można opanować podstawy i zasób słów pozwalający np. na czytanie mniej zaawansowanej dokumentacji. Współpraca z profesjonalnym lektorem pozwoli wyrobić sobie nawyk biegłej komunikacji, przez co w przyszłości możesz pozyskać dla firmy wiele interesujących kontaktów zagranicznych. Angielski w biznesie, to bardziej szczegółowy rodzaj języka, jednak metody jego nauczania są podobne. Można rzec, że im wcześniej zaczniesz naukę tym lepiej – młodszym osobom łatwiej jest osiągnąć zadowalające efekty. Nie oznacza to jednak, ze starsi nie mogą uczyć się angielskiego. Najlepiej zadzwonić do szkoły językowej i zapytać o ceny i metody nauczania – wtedy łatwiej podjąć decyzję czy nauka angielskiego jest dla nas korzystna. Z biznesowego punktu widzenia – na pewno.

źródła:

Angielski w biznesie pozwala rozwijać firmę
fot. pixabay.com | cc0 | nauka angielskiego pozwala czerpać wiedzę z anglojęzycznych portali

tagi: angielski dla firm, język angielski w biznesie, kursy językowe, Lublin