Gabinet USG Lublin

psychoterapia - wizyta u psychologa lekiem na skuteczne prowadzenie firmy

Gabinet USG Lublin to miejsce, w którym możemy wykonać kompleksowe badania z wykorzystaniem ultrasonografu. Ultrasonografia, USG to badanie bezbolesne i nieinwazyjne, stosunkowo tanie i szybkie. Nie wymaga specjalnego przygotowania oraz rekonwalescencji. Może właśnie dlatego, gabinety USG w Lublinie i nie tylko, to miejsca, które pacjenci odwiedzają w miarę chętnie i dosyć często.

Czym jest badanie USG i jak wygląda badanie w gabinecie?

Czym jest badanie USG? USG jest badaniem obrazowym, pokazującym kształt oraz wielkość poszczególnych narządów. Pozwala na sprawdzenie stanu wątroby, nerek, piersi, jajników, czy jąder. Podczas badania można wykryć ewentualne nieprawidłowości w ich budowie, na przykład guzy i zgrubienia. USG służy również do badania ginekologicznego oraz prenatalnego. Jest to najnowocześniejsza metoda diagnostyki. Na podstawie otrzymanych wyników, lekarz podejmuje decyzje o profilaktyce bądź leczeniu.

gabinet usg lublin - ultrasonografia pozwala wykryć choroby fot. pixabay.com | cc0 – usg

Gabinet USG Lublin — na czym polega badanie podczas wizyty w gabinecie?

Aby zobrazować wnętrze ludzkiego ciała, wykorzystuje się działanie fal akustycznych, o wysokiej częstotliwości, które są niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Całkowicie bezboleśnie wnikają w głąb naszego ciała, nie uszkadzając przy tym komórek. W przeciwieństwie do promieni rentgenowskich są bezpieczne dla ludzkiego organizmu. Nie wymagają również wprowadzania do ciała żadnych substancji, w celu uzyskania kontrastu. Dzięki temu, że każdy narząd inaczej odbija ultradźwięki, można poznać jego strukturę. Można zatem stwierdzić, że fale zamieniają się w obrazy, ukazujące odchylenia od normy. Jest to możliwe, dzięki specjalnej głowicy ultrasonografu, którą posiada każde urządzenia w gabinecie USG w Lublinie i nie tylko. To właśnie głowicę przykłada się do danego obszaru ciała. Znajduje się w niej tak zwany przetwornik ultradźwięków, a obraz widoczny na monitorze powstaje poprzez zmianę impulsu akustycznego na elektryczny.

źródła: