Drukarnia – Twój przyjaciel w biznesie

drukarnia -twój przyjaciel

Drukarnia, to miejsce z którym dobrze prosperująca i dynamicznie rozwijająca się firma powinna zaprzyjaźnić się na stałe. Druk materiałów reklamowych napędza Twój biznes. Dobrze jest więc mieć dobre stosunki przynajmniej z jedną z drukarni w Twoim mieście.

Możliwość uzyskania lepszych cen i przyśpieszenia terminu druku może okazać się nieoceniona. Nie możesz na to liczyć, jeśli odwiedzisz drukarnie bezpośrednio z ulicy. Warto więc współpracować z jedną wybraną i właśnie tam zlecać wszystkie swoje projekty reklamowe. Oczywiście, o ile jakość i ceny druku są zadowalające. Dobra drukarnia wydrukuje dla Ciebie niemal wszystko co sobie wymyślisz. Począwszy od prostych materiałów reklamowych jak ulotki, gazetki reklamowe, katalogi i foldery produktowe. Banery reklamowe i bilbordy, na książkach i czasopismach branżowych kończąc. Jeśli Twój biznes zacznie rozwijać się w szalonym tempie za pewne będziesz potrzebować tych materiałów całkiem sporo. Dobra współpraca z drukarniami pomoże Ci w takiej sytuacji zaoszczędzić trochę pieniędzy. W końcu – stałym, lubianym i płacącym w terminie klientom daje się przyzwoite rabaty.

Jak wybrać właściwą drukarnie?

Wybierając drukarnie należy kierować się przede wszystkim jej renomą, doświadczeniem i jakością wydruków. Cena, powinna stanowić ostatnie kryterium wyboru. Najważniejsza jest jakość Twoich materiałów drukowanych. Ulotki, plakaty, broszury i foldery reklamowe – muszą po prostu przekonać Twojego klienta do tego że Twoja oferta jest najlepsza. Wyblakły kolor katalogu drukowany na kiepskiej jakości papierze – nie przekona go do zakupu. Oczywiście, na specyfikacje projektu masz największy wpływ – jako zlecający. Dobra drukarnia podpowie Ci jednak korzystne rozwiązania, nie zabijając przy tym ceną za usługi poligraficzne.
Większości drukarzy zależy jednak na pełnym zadowoleniu swoich klientów i przeważnie sami zaproponują dobranie np. większej gramatury papieru. To co Ty powinieneś zrobić, to poprosić o tzw. Proof wydruku. Wydruk próbny będzie doskonałym narzędziem do z jednej strony sprawdzenia poprawności Twojego projektu. Z drugiej – do przekonania się o jakości drukarni i jej maszyn.

cmyk rgb - drukarnia lublin - druk materiały reklamowe w firmie

W Lublinie bez większych problemów znajdziesz kilkanaście działających zakładów poligraficznych drukujących m.in. plakaty, ulotki, książki, broszury i foldery reklamowe. Znajdziesz też firmy wyspecjalizowane w tzw. reklamie outdoor, a więc przygotowujące banery reklamowe i bilbordy. Jeśli poszukujesz gadżetów reklamowych – również nie powinieneś mieć większych problemów z lokalizacją odpowiedniej drukarni.

Wystarczy skorzystać z internetu i wyszukiwarki Google. Wpisując frazę „Drukarnia Lublin” – otrzymasz kilkanaście wyników zakładów poligraficznych zlokalizowanych na terenie miasta. Teraz wystarczy sprawdzić ich cenniki na stronie internetowej lub wysłać odpowiednie zapytanie ofertowe. Warto też sprawdzić wcześniej opinie na temat lokalnych drukarni. Drukarze dbają o jakość wydruków i zadowolenie klientów, ale przezorny zawsze ubezpieczony.

źródła: