Budowa domów

budowa domu w Lublinie - MMBUJAK

Budowa domów, to coraz bardziej popularna usługa budowlana. Coraz większa ilość osób pragnie porzucić ciasne mieszkania w bloku na rzecz własnego chociażby niewielkiego domu jednorodzinnego.

Tym samym zapotrzebowanie na firmy budowlane staje się z roku na rok coraz większe. Terminy sięgają już nawet kilku lat w przód, jeśli więc planujesz budowę domu a jeszcze nie zdążyłeś rozejrzeć się za wykonawcą robót – radzimy się pośpieszyć z wyborem.

Własny dom wiąże się z poczynieniem ogromnej ilości przygotowań. Zakup działki, wybór firmy budowlanej, dobór odpowiedniego projektu domu, szukanie taniego kredytu hipotecznego i zakup materiałów budowlanych. Do tego dochodzi masa pozwoleń, zgód i innych formalności których musimy dopełnić. Wszystko to potrafi pochłonąć niesamowitą ilość czasu na który nie każdy może obie pozwolić.

Kompleksowa budowa domów

Pewnym wyjściem z sytuacji jest zlecenie budowy wykonawcy, który dokona za nas wszelkich formalności. Często możemy wybierać też z pośród ofert już gotowych domów jednorodzinnych gotowych do wprowadzenia się. Minusem tego rozwiązania jest to, że kupujemy to co jest, a nie koniecznie to, co chcemy kupić. Plus? Ogromna oszczędność czasu. Całą resztą zajmuje się przecież developer. Budowanie, a raczej zakup domku w tym trybie może być ciekawą alternatywą dla przeprowadzenia własnej inwestycji budowlanej.

budowa domów Lublin – sprawdź ofertę firmy budowlanej R-Bud z Turowoli koło Łęcznej.
Firma specjalizuje się w budowie domów w województwie lubelskim. 

Kompleksowa budowa domu od A do Z, to usługa która pozwoli nam oszczędzić czas. Organizacją prac zajmie się główny wykonawca i to on zleci podwykonawcom, bądź wykona sam większość niezbędnych prac.

budowa domu w Lublinie
fot. Budowa domu jednorodzinnego. fot. pixabay.com | CC0

Etapy budowy domu jednorodzinnego

 • prace ziemne
 • fundamenty
 • wznoszenie ścian
 • stropy
 • krycie dachem
 • elektryka
 • hydraulika
 • docieplenia
 • elewacje
 • docieplenia pianką pur
 • wykończenia wnętrz

Sporo, prawda? A to za pewne nie wszystkie etapy budowy domu, przez które należy przejść. Dobry wykonawca, dysponujący dobrą i zgraną ekipą fachowców jak murarze, elektryce, zbrojarze, czy dekarze jest w stanie ograniczyć czas niezbędny do wzniesienia domu do minimum. Dzięki temu – możemy zamieszkać w naszym domu szybciej. Jedyny czynnik na który nie ma wpływu to pogoda. Ta potrafi pokrzyżować szyki firmie budowlanej i opóźnienie na budowie może sięgać czasem kilku tygodni. 

Budowa domów nie jest łatwym przedsięwzięciem i rozpoczynając ją musimy się liczyć z wielką ilością przeszkadzajek, które staną na naszej drodze. Kiedy już jednak wybudujemy dom jednorodzinny i dane nam będzie się do niego wprowadzić – szybko zapomnimy o trudach i słabościach, które przeżyliśmy podczas jego wznoszenia.

kuchnia - kolejny etap budowy domu i już jego wykończenie
fot. wykończenia wnętrz, projektowanie kuchni i salonu to już czysta przyjemność po starciu z budowaniem własnego domu. fot. pixabay.com | cc0

Czy warto zlecić budowę domu wykonawcy?

Oczywiście, że warto zlecić budowę domu jednorodzinnego jednemu wykonawcy. Pozwoli to skrócić czas potrzebny na przeprowadzenie inwestycji budowlanej. Jeśli jednak poszukamy poszczególnych fachowców na własną rękę – może się okazać, że przy okazji oszczędzimy trochę złotówek w portfelu. Usługi budowlane, ceny poszczególnych prac potrafią dosyć słono kosztować, a przy cenie jaką przyjdzie nam ponieść za wzniesienie nawet małego domu – oszczędność kilu tysięcy złotych może stanowić dużą różnicę.

źródła:

tagi: budowa domów Lublin, wykończenia wnętrz, remonty.