ważne daty w działalności gospodarczej

Ważne daty dla przedsiębiorcy

Prowadzenie Działalności Gospodarczej wiąże się z pewnymi obowiązkami, których cyklicznie musi dopełniać każdy przedsiębiorca. I tak wśród najważniejszych obowiązków należy opłacić składki ZUS na ubezpieczenie zdrowotne i składki społeczne. Zapłacić należny podatek VAT i zaliczkę na podatek dochodowy. Po kilku miesiącach prowadzenia firmy każdemu przedsiębiorcy terminy tych opłat wchodzą w krew i pamięta o nich […]

Jaki program do faktur wybrać?

Jeszcze przed rozpoczęciem działalności gospodarczej – powinniśmy zastanowić się jakiego programu użyjemy do wystawiania naszych rachunków lub faktur. Te możemy wystawiać odręcznie, jednak w dobie powszechnej komputeryzacji i połączonych ze sobą baz danych przedsiębiorców warto wyposażyć się w stosowny program do faktur.

Ile kosztuje biuro rachunkowe

Ile kosztuje biuro rachunkowe ?

Ile kosztuje biuro rachunkowe? Koszt usług księgowych zróżnicowany jest w zależności od renomy biura i miejscowości w której się znajduje. Średnia miesięczna stawka jaką przyjdzie Ci zapłacić za usługę rozliczeń Twojej firmy to od 50 do 400 zł za tradycyjną formę księgowości. Przykładowo biuro rachunkowe w Lublinie, to koszt około 150 zł, podczas gdy w […]

księgowość on-line czy stacjonarne biuro rachunkowe

Księgowość on-line, czy stacjonarna?

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się dużo ofert biur rachunkowych online. Księgowa internetowa, to nowoczesne rozwiązanie z którego korzystają chętnie w szczególności nowo zakładane firmy, a jednym z elementów decyzyjnych stanowiących o wyborze takiej formy współpracy jest bez wątpienia cena.

jak wybrać biuro rachunkowe

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Zakładając swoją pierwszą działalność gospodarczą wiele rzeczy związanych z prowadzeniem własnej firmy może wydawać Ci się trudne. Sprawy podatkowe, Vat, zgłoszenia do Urzędu Skarbowego, deklaracje Zus, czy jednolite pliki kontrolne – jpk. Zapewne o wielu z tych pojęć słyszysz po raz pierwszy, co jeszcze bardziej może przytłaczać i zniechęcać do rejestracji firmy.